„CzytaMY dzieciom” to akcja zainicjowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ornontowicach, w myśl której przedstawiciele różnych zawodów, instytucji, organizacji czytają bajki przedszkolakom w Gminie Ornontowice.

22 maja 2024 r.
Strażak Zbigniew Kubicki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach przeczytał przedszkolakom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wiersz Jana Brzechwy “Pali się!”.

Fotorelacja TUTAJ

25 kwietnia 2024 r.
Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach Magdalena Owczarek i Elżbieta Szymura przeczytały dzieciom z grupy przedszkolnej Biedronki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice aż trzy bajki: „Siedmiomilowe buty” oraz po śląsku „Siedym koziczek” i „Kopciuch”.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ

20 marca 2024 r.
Dzielnicowy Gminy Ornontowice asp. Mariusz Sacawa przeczytał przedszkolakom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice książkę pt. “Pingwin w opałach”.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ

22 lutego 2024 r.
Lekarka Barbara Szczuka z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ornontowicach przeczytała przedszkolakom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice książkę pt. “Wazuś”.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ

10 stycznia 2024 r.:
Wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka przeczytał dzieciom z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP im. Aniołów Stróżów bajki: “Tajemnica Świętego Mikołaja” i “Być jak Tygrys”.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ