Grafika Mała książka wielki człowiek

Nazwa projektu: Mała książka – wielki człowiek (5. edycja)
Termin: 2022-2023
Organizator: Instytut Książki w Krakowie
Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)
Gdzie: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach
Udział: bezpłatny

Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece? Informacja dla rodziców/opiekunów:

  1. Odwiedź z dzieckiem bibliotekę.
  2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu.
  3. Zapisz dziecko do biblioteki (jeżeli nie jest czytelnikiem, przy zapisie potrzebny jest pesel dziecka), wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  4. Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio/telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.
  7. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny Dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Nowość! Oferta jest kierowana również do dzieci ukraińskich – w pakiecie posiadamy kilka kompletów w języku ukraińskim.

Do zobaczenia w bibliotece!

Dzieci, które aktualnie posiadają Karty Małego Czytelnika i zbierają naklejki, kontynuują zabawę.
Dzieci, które po raz pierwszy wezmą udział w projekcie lub zakończyły zbieranie naklejek w poprzedniej edycji, otrzymają nowe Karty.