Zapraszamy Użytkowników do korzystania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ornontowicach z nowej usługi dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) – Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Academica oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu terminalu, który mieści się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ornontowicach przy ul. Klasztornej 1.

Warunki korzystania:

• Założenie konta w systemie Academica: zaakceptowanie Regulaminu i wypełnienie w GBP w Ornontowicach oświadczenia.
  • Terminal funkcjonuje w godzinach otwarcia biblioteki.
  • Dostęp jest bezpłatny!

Pytania związane z bazą Academica prosimy kierować do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach, na adres e-mail: biborn@interia.pl lub tel. 32 336 13 90.