Na podstawie art 22. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. informujemy, że z dniem 30 listopada 2020 r. otwieramy Bibliotekę, a książki będzie można wypożyczać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Najważniejsze zasady i informacje:

 1. Biblioteka jest czynna w godzinach: 09:00-16:00.
 2. Przy drzwiach wejściowych do Biblioteki (przyziemie) znajduje się dzwonek, oznaczony opisem Dzwonek do bibliotekiPROSIMY DZWONIĆ I CZEKAĆ NA BIBLIOTEKARZA.
 3. Ponieważ w Bibliotece może przebywać maksymalnie 1 użytkownik, zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego z Biblioteką: 32 336 13 90 i rezerwacji wizyt, w celu uniknięcia kolejek.
 4. Rekomendujemy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić na 4 sposoby:
  – spisać na kartce
  – przesłać mailem na adres: biborn@interia.pl
  – zamówić przez telefon: 32 336 13 90
  – dokonać rezerwacji w katalogu online: https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/astart/127
 5. Dostęp i wykorzystanie stanowisk komputerowych/tabletów w czytelni komputerowej oraz usługi ksero będą uniemożliwione do odwołania. Realizacja wydruków będzie możliwa tylko po wcześniejszym wysłaniu pliku na adres mailowy biblioteki: biborn@interia.pl.
 6. Pamiętaj o zasadach rygoru sanitarnego: zasłaniaj usta i nos, dezynfekuj dłonie i zachowaj dystans min. 2 metrów.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. Poz. 2091„Prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m 2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.”