Na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka u nas wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach po raz trzeci zakwalifikowała się do udziału w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start:

• książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka;
  • Kartę Małego Czytelnika – za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania;
  • broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Do zobaczenia w bibliotece!

Termin: na bieżąco
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach
Dla dzieci w wieku przedszkolnym